روغن های تراریخته باد برچسب بخورند

رئیس سازمان غذا و دارو:

روغن‌های تراریخته از اول مرداد برچسب دار می‌شوند/ مردم باید بدانند در چه غذا‌هایی تراریخته استفاده شده است

اصغری گفت: از اول مرداد تمام روغن های موجود در بازار الزام به درج لوگوی تراریخته دارند.


روغن‌های تراریخته از اول مرداد برچسب دار می‌شوند/ مردم باید بدانند در چه غذا‌هایی تراریخته استفاده شده استبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامرضا اصغری معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص محصولات غذایی تراریخته گفت: در ادامه الزامات قانونی و بخشنامه‌های پیشین، تمام روغن‌های موجود در بازار کشور از اول مردادماه ملزم به درج لوگوی تراریخته با فرمت اعلامی اداره کل فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی این سازمان هستند و علیرغم همه دقت نظر‌ها بر موضوع ایمنی و سلامت محصولات مجاز تراریخته، فرصت و امکان انتخاب باید برای مصرف کننده فراهم شود و تمام تولیدکنندگان یا واردکنندگان روغن‌های خوراکی با منشا تراریخته ملزم به رعایت این موضوع و اطلاع رسانی با شکل یکسان به مشتری هستند.


معاون وزیر بهداشت افزود: از اول شهریور ماه پیش رو هم تمام فرآورده‌ها و محصولاتی که در اجزای آن از روغن و یا سایر محصولات با منشا تراریخته استفاده شده باشد، ملزم به اطلاع رسانی روی محصول به مشتریان میباشند.

وی بیان کرد: در بسیاری از کشور‌های جهان بویژه جوامع توسعه یافته نیز این اطلاع رسانی الزامی است و انجام می‌شود. https://www.yjc.ir/00Rfww

/ 0 نظر / 89 بازدید